Piknik Europejski w Suwałkach 1 maja 2019r. | bonnaszkolenie.pl - Bon na szkolenie. Rozwój kompetencji kadr subregionu suwalskiego
06.05.2019

Piknik Europejski w Suwałkach 1 maja 2019r.

Promocja projektu “Bon na szkolenie” na Pikniku Europejskim 1 maja 2019r. w Suwałkach.

W ramach wydarzenia zaplanowano obchody 15-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej i III Suwalską Majówkę Społeczną. Wydarzenie rozpoczęło się o godz. 13.00 na Placu Marii Konopnickiej otwarcie wyjątkowej, plenerowej wystawy – „Suwałki 15 lat w Unii Europejskiej”. Zebrane na ekspozycję fotografie przedstawiały suwalskie miejsca i obiekty, w których, dzięki unijnym pieniądzom, zaszły najbardziej spektakularne zmiany.

Pół godziny później w Parku Konstytucji 3 Maja zaczęły się atrakcje artystyczne i sportowe: wspólne odśpiewanie ,,Ody do radości” – hymnu Unii Europejskiej, tort w barwach flagi Unii, test wiedzy o wspólnocie, występy Studia Tańca RADOŚĆ, DOTYK, DANCE ACADEMY, Studia Piosenki Świetlik, strefa animacji przygotowana przez Suwalski Ośrodek Kultury i strefa sportu Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Na scenie w muszli koncertowej zaprezentowało się jedenaście organizacji i stowarzyszeń, począwszy od harcerzy, przez pokazy walki wręcz po Uniwersytet Trzeciego Wieku, Suwalskich Starszaków czy Stowarzyszenie Seniorów z Pasją Horyzont.

W Suwałkach działa 208 organizacji. Zajmują się praktycznie każdą dziedziną życia: od pomocy osobom chorym, wykluczonym, przez działalność sportową dla dzieci i młodzieży, organizację wydarzeń kulturalnych po integrację seniorów.

Program
Plac Marii Konopnickiej
13.00 – otwarcie plenerowej wystawy fotograficznej ,,Suwałki 15 lat w Unii Europejskiej”
Park Konstytucji 3 Maja
13.30 – wspólne odśpiewanie ,,Ody do radości”
13.30 – prezentacje suwalskich organizacji pozarządowych
14.30 – występy zespołów z Suwalskiego Ośrodka Kultury: Studia Tańca RADOŚĆ, DOTYK, DANCE ACADEMY, Studio Piosenki ŚWIETLIK
15.30 – prezentacje suwalskich organizacji pozarządowych

DZIAŁANIA TOWARZYSZĄCE
13.30 – strefa animacji Suwalskiego Ośrodka Kultury
– strefa animacji Ośrodka Sportu i Rekreacji, m.in. turniej piłkarzyków Polska vs reszta krajów UE
– stoiska suwalskich organizacji pozarządowych
– konkurs wiedzy o Unii Europejskiej
– słodki poczęstunek